Fundusze Europejskie
Strona główna/Zajęcia w domu/Poradnictwo psychologiczne/Zajęcia socjoterapeutyczne - Lista marzeń

Zajęcia socjoterapeutyczne - Lista marzeń

14 Stycznia 2021

Lista marzeń

Lista marzeń do spełnienia

Co chcielibyście zrobić, zobaczyć, mieć, przeżyć w swoim życiu? Jakie macie marzenia? Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym? Czy wiecie, że ludzie, którzy przeznaczają sporo czasu na marzenia, które są dla nich ważne, są zazwyczaj szczęśliwsi i zdrowsi niż ci, którzy tego nie robią? Stworzenie listy swoich marzeń, to świetny sposób na to, by zorientować się, na czym nam naprawdę zależy, o jakie cele warto zawalczyć. To, co odkryjecie, może Was zaskoczyć. Pamiętajcie jednak, że nie należy bać się próbowania nowych rzeczy.

Jak stworzyć własną listę marzeń?

Teraz Wasza kolej! Stwórzcie swoją własną listę marzeń. Powinna ona obejmować rzeczy, o których marzycie. Możecie też poprosić bliskich, by stworzyli swoje własne listy. Zobaczycie ile z Waszych marzeń jest wspólnych i co moglibyście razem spełnić. Weźcie kartkę papieru i wypiszcie 10 rzeczy, które chcecie zrobić w życiu. Może to być 10 miejsc, które chcecie odwiedzić, 10 filmów, które chcecie obejrzeć, 10 umiejętności, których chcecie się nauczyć, itp. 

Być może nie będziecie w stanie wypisać wszystkich rzeczy za jednym razem, ale to nie szkodzi. Możecie dopisać kolejne za jakiś czas. Gdy, któreś z marzeń już spełniliście, skreślcie je ze swojej listy i pogratulujcie sobie sukcesu.

Gdy już napiszecie swoją listę marzeń, przeczytajcie ją uważnie i przejdźcie do spełniania marzeń. Realizując swoją listę możecie odkryć, że chcecie, aby niektóre z zajęć pojawiały się w Waszym życiu częściej. Może się też okazać, że do niektórych punktów z listy nie chcecie już wracać, bo nie sprawiły Wam tyle przyjemności jak oczekiwaliście. Nie zwlekajcie z realizacją marzeń, zacznijcie już dziś! A może podzielicie się z nami swoimi planami? Chętnie zobaczymy, co znajduje się na Waszej liście marzeń:)

 

do góry