Fundusze Europejskie
Strona główna/Zajęcia w domu/Poradnictwo psychologiczne/Zajęcia socjoterapeutyczne - Pięć powodów - dlaczego (..)

Zajęcia socjoterapeutyczne - Pięć powodów - dlaczego warto dbać o swój wygląd?

4 Lutego 2021

Pięć powodów - dlaczego warto dbać o swój wygląd?

Dbanie o wygląd zewnętrzny to nie tylko markowe ubrania, kosmetyki z najwyższej półki czy dodatki światowej sławy projektantów. To przede wszystkim akceptowanie siebie, Dlaczego jednak warto dbać o wygląd zewnętrzny? Oto 5 głównych powodów.

Mówi się, że szata człowieka nie zdobi. Jednakże wygląd zewnętrzny odkrywa bardzo ważną rolę zarówno w samoakceptacji, jak i relacjach z ludźmi. Przedstawiam Wam 5 głównych powodów, dla których warto dbać o swój wygląd.

  • Wygląd to nasza wizytówka

Wygląd jest naszą wizytówką. Zanim ktoś nas pozna, ocenia nas na podstawie tego, jak wyglądamy. Pierwsze sekundy decydują o tym, jaką opinię wykształci o nas druga osoba. Odpowiednio dobrany strój jest niezwykle istotny. Ludzie bardziej ufają tym, którzy dobrze się prezentują. Dodatkowo wygląd i strój wzmacnia siłę przekazu.

  • Lepsze samopoczucie

Prezentując się dobrze, czujemy się o wiele lepiej. W efekcie poprawia się nasze samopoczucie oraz nastrój. Dbając o swój wygląd, pielęgnujemy siebie, a tym samym zyskujemy więcej siły i energii do działania. Zaczynamy akceptować siebie razem z ewentualnymi niedoskonałościami.

  • Nawiązywanie pozytywnych relacji

Chociaż nie szata zdobi człowieka, to jednak wygląd ma niezwykle istotny wpływ na nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi. Jeżeli będziemy dobrze się prezentować, łatwiej będzie nam kogoś poznać i zbudować z nim pozytywne relacje. Schludny wygląd budzi zaufanie. Jeżeli nie dbamy o swój wygląd czy higienę osobistą, automatycznie odstraszamy ludzi, budując w ten sposób barierę.

  • Wyższa samoocena

Wygląd stanowi niezwykle ważny element samooceny. Schludne ubrania, zadbane włosy i delikatny make up pozwalają podkreślić wszystkie walory. W efekcie czujemy się pewni siebie, a nasza samoocena wzrasta.

  • Zdrowie psychiczne

Dbanie o siebie to również oznaka zdrowia psychicznego. Świadczy o tym, że potrafimy zaakceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy i jak wyglądamy. A to stanowi klucz, który otwiera bramę do bycia szczęśliwym.

do góry