Fundusze Europejskie
Strona główna/Zajęcia w domu/Treningi/Trening umiejętności praktycznych - Jak przechowywać (..)

Trening umiejętności praktycznych - Jak przechowywać lampki choinkowe?

1 Lutego 2021

Jak przechowywać lampki choinkowe?

Poplątane lampki choinkowe to zawsze jedno z pierwszych przedświątecznych wyzwań. Po co dokładać sobie dodatkowej pracy i stresu? Aby w przyszłym roku uniknąć zaplątanych lampek choinkowych, owiń je wokół kwadratowego kawałka tektury o wymiarach ok. 50 x 50 cm.

Jeśli masz w swojej szafie niewykorzystane lub stare wieszaki, także świetnie sprawdzą się jako rolka na Twoje lampki choinkowe i łańcuchy. Przechowywanie ozdób świątecznych nigdy nie było prostsze i bardziej eko - w końcu nadajesz Twoim wieszakom lub tekturowym odpadom drugie życie.

Metalowe lub plastikowe girlandy świąteczne z elementami w kształcie kulek możesz przechowywać w butelce lub słoiku. Dzięki temu unikniesz ich splątania i zniszczenia Twoich ulubionych ozdób choinkowych.

Przechowywanie ozdób świątecznych: bombki

Bombki choinkowe podziel kolorami, wzorami lub stylistyką i umieść je w osobnych torbach. Wybierz plastikowe torby strunowe lub ekologiczne torby papierowe. Wszystko po to, aby bombki nie mieszały się ze sobą, a także aby nie obijały się i nie rysowały się o siebie nawzajem.

Inny pomysł na przechowywanie bombek? Oczywiście. Weź duży prostokątny karton i odpowiednią ilość plastikowych lub papierowych kubeczków. Ułóż kubeczki obok siebie w rzędach w pudełku, a następnie włóż do nich bombki. Voila! To prosty przepis na profesjonalne przechowywanie ozdób świątecznych.

Przechowywanie ozdób świątecznych w małych rozmiarach

W Twoim domu masz mnóstwo świątecznych drobiazgów? Jest na to kilka sposobów. Mniejsze bombki możesz przechowywać w wytłoczkach po jajkach lub pudełkach po butach. Do małych bombek lub gwiazdek możesz wykorzystać także stare organizery na biżuterię lub bieliznę. Wszystko w Twoim domu może mieć drugie życie. Nie wkładaj bombek, szczególnie tych małych, luzem do dużych pojemników, bo zniszczą się i w przyszłym roku czekać Cię będą kolejne wydatki.

Przechowywanie dekoracji bożonarodzeniowych DIY

Dekoracje świąteczne DIY zwykle są bardzo delikatne i wymagają specjalnego traktowania. Wszystko, co zrobisz własnoręcznie, jest o wiele bardziej narażone na zniszczenie. Do tego z takimi ozdobami wiąże się o wiele silniejszy ładunek emocjonalny - tym bardziej szkoda je stracić. Najlepszy pomysł na przechowywanie ozdób świątecznych DIY to specjalne pudełko z kilkoma “piętrami” i przegródkami, w których ułożysz pojedynczo każdą ozdobę. Do tego na każdym “piętrze” naklej specjalną etykietkę, aby wiedzieć, co gdzie schowałeś.

Świąteczne dekoracje DIY możesz zabezpieczyć w pudełku także folią bąbelkową lub ścinkami makulatury. Wszystko po to, aby były piękne i trwałe przez całe lata.

Przechowywanie sztucznej choinki: porady

Sztuczną choinkę rozbierz na elementy pierwsze i pogrupuj je według rozmiaru. Spakuj je w osobne worki na śmieci lub folię stretch. Aby zmniejszyć objętość sztucznej choinki, ściśnij ją starymi paskami lub nieużywanymi przewodami. W takim stanie gotową choinkę schowaj w piwnicy, komórce lub na strychu.

Opisz opakowania tak, aby za rok szybko i łatwo złożyć całą choinkę z poszczególnych elementów. Praktyczne metody na przechowywanie ozdób świątecznych zaprocentują Ci w kolejne Święta. Uwierz nam na słowo.

do góry