Fundusze Europejskie
Strona główna/Zajęcia w domu/Treningi/Trening umiejętności praktycznych - Na zielono, na zdrowo

Trening umiejętności praktycznych - Na zielono, na zdrowo

25 Marca 2021

Na zielono, na zdrowo

Jeśli chcesz cieszyć się pięknym widokiem rzeżuchy czy zielonego owsa w święta wielkanocne, musisz zasiać je odpowiednio wcześnie. Najlepiej zacząć działać już dziesięć, dwanaście dni wcześniej.

Talerzyk wyłóż grubą warstwą wilgotnej watki. Wysyp na niego gęsto nasiona rzeżuchy, tak aby znajdowały się blisko siebie, ale jednocześnie nie nachodziły jedne na drugie. Gotowy talerzy postaw w nasłonecznionym miejscu, najlepiej na parapecie okiennym. Sprawdzaj, czy wata jest wilgotna i regularnie ją podlewaj.

Na tackę lub na talerzyk nałóż dużą ilość gazy i obficie skrop je wodą. Na tak przygotowany talerzy wysyp owies. Należy pilnować, aby gaza była cały czas wilgotna, ale jednocześnie nie nadmiernie, bo nasiona zaczną gnić. Po sześciu-ośmiu dniach zielona łączka powinna być gotowa i utrzymać się przez następne dwa tygodnie.
Owies można też wysiać do płytkiej doniczki z ziemią. Będziesz potrzebować około dwóch dni na zazielenienie się łączki. W tej opcji nie można zapomnieć o podlewaniu, utrzymując ziemię stale wilgotną.
Pojemnik z wysianym ziarnem owsa należy postawić w ciepłym, jasnym miejscu. Najbezpieczniej jest wysiać owies do doniczki około dwanaście dni wcześniej.
Pamiętaj, że rzeżucha to nie tylko ozdoba, można ją zjeść z jajkami czy na kanapce. Owies wiem że jedzą koty - ja nie próbowałam. 

 

 

do góry