Fundusze Europejskie

Gry zręcznościowe

30 Listopada 2020

Zabawy z papierowymi kubkami

 1. Wieża z kubków papierowych
  Postaw 3-4 kubki, a następnie przykryj je kartonem (książką, tekturą A4) i na tym ustaw kolejne 3-4 kubki. Ile takich kondygnacji potrafisz zbudować? Kto stworzy najwyższą wieżę?
 2. Silny powiew
  Połóż plastikowy kubek na stole. Używając nadmuchanego (ale nie zawiązanego) balonu, musisz „zdmuchnąć” kubek na przeciwległą krawędź stołu. Balon można kilkakrotnie napompować. Jeśli kubek przewróci się, musisz zacząć od nowa.
 3. “Koszykówka” z plastikowymi kubkami
  Dwóch graczy stoi naprzeciwko siebie w odległości ok. 2 m. Jeden z nich rzuca np. kasztanami, monetami, plastikowymi piłeczkami, niewielkimi motkami wełny czy kamieniami, a drugi musi złapać je do swojego kubka. Ile uda wam się wykonać celnych rzutów w ciągu minuty?
 4. Kelner
  10 plastikowych kubków napełnij wodą po brzegi i umieść na tacy. Każdy zawodnik musi przejść przez tor przeszkód z tak załadowaną tacą jak zawodowy kelner i spróbować nie wylać wody z kubków! Na końcu trasy trzeba przelać wodę z kubków do jednego dzbanka i porównać wynik z przeciwnikiem.
 5. Odwrócona piramida
  Umieść tekturkę na kubku. Na niej ułóż dwa kubki. Następnie na górze ponownie umieść tekturkę, a następnie ponownie kubki. Trzeci rząd kubków powinien składać się z 3 sztuk i tak dalej. Kto zrobi najwyższą wieżę?
 6. Piramida z kubków
  Ułóż piramidę z jak największej ilości kubków. Zaczynając podstawę od 10 kubków.

Piramida z kubków 1 Piramida z kubków 2

do góry