Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności

Aktualności

Znaleziono wiadomości: 29.

 • 2021-08-06

  Szukamy uczestników!

  Szukamy nowych Kolegów i Koleżanek, chętnych do otworzenia się na ofertę Środowiskowego Domu Samopomocy, prowadzącego działalność dla osób pełnoletnich z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Będziecie tu mogli rozwijać swoje umiejętności i pasje. Zapewnimy Wam szereg atrakcji, w tym: spotkania towarzyskie, kulturalne i sportowe oraz wycieczki w ciekawe miejsca.

 • Światowy Dzień Herbaty 2021-05-21

  Światowy Dzień Herbaty

  Dziś Światowy Dzień Herbaty. Z tej okazji parzyliśmy i smakowaliśmy różne gatunki herbat. Unoszący się aromat wprawił nas w wyśmienity nastrój.

 • Święto Kobiet okazją do wystawy 2021-04-26

  Święto Kobiet okazją do wystawy

  Niecodzienną wystawę można było oglądać 8 marca w oknach naszego ośrodka przy ulicy Kościelnej 3. Mieliśmy problem z ustaleniem tytułu wystawy, ale ten rozwiązał się sam! Kobieta w oknie - w czasie pandemii, to najlepsze miejsce na wystawę i dobre uzasadnienie dla jej nazwy.

 • 2021-04-23

  Światowy Dzień Książki

  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została, jako symboliczna dla literatury światowej, bo w tym dniu zmarli m. in. Miguel de Cervantes i William Szekspir. My książki czytać lubimy a nawet wiemy jak książki powstają.

 • Walentynki z przyjaciółmi 2021-03-18

  Walentynki z przyjaciółmi

  W lutym obchodziliśmy Walentynki, takie nasze święto przyjaźni. Każdy wie jak ważna jest przyjaźń na każdym etapie życia człowieka. Dobry przyjaciel znajdzie zawsze czas, żeby nas wysłuchać, pocieszyć, czy pomóc w potrzebie. Dzięki przyjaźni nasze życie jest bardziej radosne, bogatsze w doświadczenia.

 • Turniej tenisa stołowego w ŚDS 2021-03-15

  Turniej tenisa stołowego w ŚDS

  W sezonie letnim jedną z ulubionych naszych aktywności jest gra w tenisa stołowego. W pogodne dni część zajęć organizowana jest na podwórku przy ośrodku. Wynosimy wtedy sprzęt sportowy, rozkładamy stoliki, ławki i oczywiście stół do ping ponga.

 • Tłusty czwartek to nie tylko pączki
2021-02-11

  Tłusty czwartek to nie tylko pączki

  W tłusty czwartek, zgodnie z tradycją, możemy sobie pofolgować i objadać się pączkami.  Są też inne wypieki związane z tym świętem. My w tym roku postawiliśmy na faworki, albo chrusty jak kto woli.

 • 8 lutego - wznowienie działalności ŚDS! 2021-02-08

  8 lutego - wznowienie działalności ŚDS!

  Mamy dla Was wspaniałą wiadomość - dzisiaj, 8 lutego 2021 roku otwieramy dla Was drzwi Środowiskowego Domu Samopomocy po przerwie, jaką wymusiła na nas pandemia...

 • Podziękowanie dla Biblioteki! 2021-01-15

  Podziękowanie dla Biblioteki!

  Dzisiaj odebraliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Mikołaja Reja aż pięć kartonów z grami i puzzlami dla Was, naszych najlepszych pod słońcem uczestników. Wszystkie kartony dotarły bezpiecznie do Środowiskowego Domu Samopomocy i czekają już pod choinką na Wasz powrót. Z niecierpliwości otworzyliśmy te kartony i ułożyliśmy te wszystkie piękne rzeczy w kilka stosików tak, żebyście mogli je wszystkie zobaczyć na

 • Życzenia Noworoczne! 2020-12-31

  Życzenia Noworoczne!

  Na samym wstępie pragniemy podkreślić, że bardzo żałujemy tego, że nie urządziliśmy Wam corocznej zabawy sylwestrowej, podczas której nawet głośna muzyka cichła wśród Waszych gromkich śmiechów i radości. Brakuje nam wspólnego jedzenia pizzy i Waszych tańców, które wypełniały przestrzeń dużej sali tyloma barwami! Tęsknimy za Wami w ostatni dzień roku, a to znaczy, że będziemy tęsknić też w przyszłym i już zawsze.

do góry