Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności

Aktualności

Znaleziono wiadomości: 49.

 • 2021-12-22

  Skąd przyszła do nas choinka?

  Mało kto wie, że w polskiej tradycji zwyczaj ubierania choinki w Wigilię pojawił się dopiero około roku 1920, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.Strojenie choinki w dzień Wigilii zostało zapożyczone od kolonistów niemieckich w czasie zaborów i dotyczyło zamożniejszych rodzin w większych miastach.

 • To nie jest dom pomocy, to nasza rodzina 2021-12-15

  To nie jest dom pomocy, to nasza rodzina

  Pierwszy teledysk Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy!

 • Mikołaj w ŚDS 2021-12-06

  Mikołaj w ŚDS

  Nawet kiedy nie ma komina, Mikołaj może Cię odwiedzić. Tak było właśnie u Nas. Około południa usłyszeliśmy głośne pukanie do okna i naszym oczom ukazała się najpierw twarz, a później cała postać Mikołaja. Wlazł przez okno!

 • 2021-11-16

  Mam pomysł

  Dziś na zajęciach czytelniczych wpadł nam do głowy pewien pomysł.  Najpierw obgadaliśmy go z naszymi terapeutami i innymi kolegami.Pomysł się przyjął i przystąpiliśmy do działania. Na zajęciach czytelniczych napisaliśmy list, a na komputerowych wybraliśmy zdjęcia - dalej poczytajcie sami.

 • 2021-10-22

  Cygańskie rytmy

  W piątek, zgodnie z zapowiedzią, zorganizowaliśmy zabawę muzyczno-taneczną...

 • 2021-10-22

  Aktywny piknik jesienny

  Kolejny jesienny dzień spędziliśmy w plenerze. Dwie grupy uczestników pokonywały trudności gry terenowej realizując zadanie sportowe i intelektualne. Kolejne grupy dołączyłydo zabawy w Centrum Spotkań Organizacji Pozarządowych przy ul. Spacerowej.

 • 2021-08-06

  Szukamy uczestników!

  Szukamy nowych Kolegów i Koleżanek, chętnych do otworzenia się na ofertę Środowiskowego Domu Samopomocy, prowadzącego działalność dla osób pełnoletnich z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Będziecie tu mogli rozwijać swoje umiejętności i pasje. Zapewnimy Wam szereg atrakcji, w tym: spotkania towarzyskie, kulturalne i sportowe oraz wycieczki w ciekawe miejsca.

 • 2021-07-14

  Lata dwudzieste - podróż w czasie

  14 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Oleśnicy odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej pod tytułem Lata dwudzieste - podróż w czasie. Inspiracją do zorganizowania wystawy była chęć pokazania sylwetek uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy, którzy pomimo swojej niepełnosprawności starają się żyć aktywnie, cieszyć się życiem i w pełni integrować się ze społeczeństwem.

 • 2021-06-30

  Spacer z przewodnikiem

  Mieszkamy w bardzo ładnym, zabytkowym i atrakcyjnym pod wieloma względami mieście. Za każdym razem, gdy wracamy z wycieczki i zbliżamy się do naszej Oleśnicy od strony Wrocławia, niezmiennie i z dużą przyjemnością podziwiamy szeroką panoramę miasta z jej charakterystycznymi wieżami.

 • 2021-06-15

  Chłopaki w kuchni

  Nasi koledzy nie wykręcają się od prac kuchennych. Z większą, czy mniejszą ochotą pełnią dyżury w kuchni, bo przecież musi być sprawiedliwy podział obowiązków.

do góry