Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Turniej Rummikub w ŚDS

Turniej Rummikub w ŚDS

14 Października 2020

Nie brakuje w naszym ośrodku miłośników liczbowej gry Rummikub. Dla wyjaśnienia dla mniej wtajemniczonych – gra polega na pozbyciu się wszystkich kostek z liczbami, wykładając na stół sekwencje lub ciągi minimum 3-liczbowe. Wyłożone kostki – w swojej kolejce można dowolnie przesuwać i modyfikować, byle tylko na koniec nie naruszyć podstawowej zasady (minimum 3 kostki w sekwencji lub ciągu).

Panie Iwonka i Róża, biorąc pod uwagę zamiłowanie do tej gry naszych koleżanek i kolegów, zajęły się zorganizowaniem i przeprowadzeniem turnieju Rummikub, do którego zgłosiło się dwunastu uczestników.

Gracze zostali przydzieleni do trzech grup w których rozegrali rundę półfinałową. Z każdej z grup wyłonił się zwycięzca, który awansował do finału.

Ta pasjonująca gra wymagała od uczestników pełnego zaangażowania, uwagi i skupienia, ale szczególnie w finale nie zabrakło też emocji.

Kilka godzin z małymi przerwami rozgrywano turniej zanim wyłoniono i ogłoszono zwycięzcę – została nią nasza sympatyczna koleżanka Dorota. Gratulujemy! Mamy także nadzieję, że następny turniej zostanie wkrótce rozegrany, bo amatorów gry w Rummikuba u nas przybywa!

do góry