Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Usprawniamy się ruchowo

Usprawniamy się ruchowo

7 Kwietnia 2021

Usprawniamy się ruchowo

Zajęcia na sali rehabilitacyjnej odbywają się codziennie pod okiem pani rehabilitantki Iwonki, która dla każdego uczestnika biorącego udział w zajęciach opracowała indywidualny plan usprawniania ruchowego, biorąc pod uwagę możliwości i sprawność ruchową oraz uwzględniając orzeczenia i zalecenia lekarskie.
Sala wyposażona jest w różnorodny sprzęt do ćwiczeń. Każdy może poćwiczyć na materacu, rowerkach stacjonarnych, orbitreku, atlasie albo bieżni. Często też korzystamy z drabinek, taśm elastycznych do ćwiczeń, obciążników, różnorodnych piłek rehabilitacyjnych, czy mat do masażu oraz innych przedmiotów gimnastycznych.

Przykładamy się sumiennie do ćwiczeń, bo zdajemy sobie sprawę, że systematyczne ćwiczenia pozwalają nam zachować prawidłową postawę, albo ją korygować, wzmacniają nasze mięśnie, poprawiają koordynację ruchową, wzmacniają naszą kondycję fizyczną i psychiczną, czyli ogólnie mówiąc stajemy się sprawniejsi i silniejsi. To z kolei przekłada się na lepsze radzenie sobie z problemami dnia codziennego.

Na szczególną pochwałę za systematyczny udział w zajęciach rehabilitacyjnych, za wytrwałość i osiągnięcia w biciu kolejnych rekordów w pokonywaniu własnych ograniczeń, zasługuje nasza koleżanka Ania. Dla wielu z nas poważne i konsekwentne podejście Ani do rehabilitacji i wysiłek w nią wkładany były motywacją, żeby pójść w jej ślady, podjąć wyzwanie i zacząć codziennie ćwiczyć.

Przemek L., Gosia R.

ćwiczenia1 ćwiczenia2

ćwiczenia3

do góry