Fundusze Europejskie

W krainie Aplak

27 Lipca 2021

W krainie Alpak

Kraina Alpak Krakowiany, to był cel naszej kolejnej wycieczki zorganizowanej w tym roku. Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy miło przywitani przez gospodarzy i mniejszymi grupami udaliśmy się na przygotowane dla nas miejsca. Jedna z grup poszła do zagrody z alpakami, druga do królikarni, następna na warsztaty plastyczne.
Każda z grup po kolei mogła obserwować zwierzęta, karmić je, głaskać, brać na ręce króliki, a z alpakami wybrać się na spacer.
Alpakami byliśmy oczarowani, to piękne, spokojne i chętne do kontaktów z ludźmi zwierzęta. To sama przyjemność spacerować z nimi po urokliwej okolicy z widokiem na roztaczające się Wzgórza Trzebnickie.
Na warsztatach plastycznych wyklejaliśmy na kartkach podobizny alpak z ich niesamowicie miękkiej, delikatnej i kolorowej wełny.
W trakcie zajęć właściciele opowiadali nam o hodowli alpak i innych zwierząt w gospodarstwie i przytaczali ciekawe historie z ich życia.
Ostatnią atrakcją wycieczki była możliwość zakupu pamiątek z wełny alpak, albo bibelotów z wizerunkiem tych przesympatycznych zwierząt.
Ania P., Łukasz G.

12

3

 

do góry