Fundusze Europejskie

Zwiedzamy ZOO

2 Września 2021

Zwiedzamy ZOO

Przed wyjazdem do Wrocławia spotkaliśmy się na parkingu w oczekiwaniu na autokar. Humor nam dopisywał, pogoda była ciepła i słoneczna, jednym słowem byliśmy gotowi na wielogodzinną wyprawę do największego i zarazem najstarszego w Polsce Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu.
Po przybyciu na miejsce swoje pierwsze kroki skierowaliśmy do Afrykarium. To pełne egzotyki miejsce za każdym razem budzi nasz zachwyt. W otoczeniu bogatej roślinności obserwowaliśmy niespotykane na naszym kontynencie zwierzęta. Szczególnym miejscem w Afrykarium jest oceanarium, gdzie nad naszymi głowami pływały ryby, manaty, rekiny i płaszczki, które pływając wykonywały pełen gracji taniec. Trafiła nam się też okazja obserwowania pracy nurka, który czyścił szyby tego olbrzymiego akwarium, a widząc nasze zainteresowanie swoją pracą, pomachał nam na przywitanie.
Zwiedzaliśmy także między innymi: pawilony z krokodylami, małpiarnię, akwarium, wybieg ze słoniami, żyrafami oraz wilkami.
Podczas każdego naszego pobytu w ogrodzie zoologicznym nie omijamy dziedzińca, na którym przebywają zwierzęta gospodarskie. Przygotowani jesteśmy do karmienia kóz i owiec, które domagają się od każdego garści specjalnie zakupionego pokarmu i głaskania. Mamy z tego sporo radości i zabawy, tym bardziej jak kozy robią przegląd naszych plecaków w poszukiwaniu pożywienia.
Staraliśmy się zobaczyć jak najwięcej okazów niespotykanych i rzadkich zwierząt, ale ZOO Wrocław jest tak rozległe, że nie starczyło nam na to czasu. Pocieszamy się jednak, że jeszcze nie raz tam wrócimy.
Róża B., Łukasz G.

z1z2

z3z4

z5z6

s7s8

s9s10

s11

do góry