Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Życzenia Noworoczne!

Życzenia Noworoczne!

31 Grudnia 2020

Kochani!

Na samym wstępie pragniemy podkreślić, że bardzo żałujemy tego, że nie urządziliśmy Wam corocznej zabawy sylwestrowej, podczas której nawet głośna muzyka cichła wśród Waszych gromkich śmiechów i radości. Brakuje nam wspólnego jedzenia pizzy i Waszych tańców, które wypełniały przestrzeń dużej sali tyloma barwami! Tęsknimy za Wami w ostatni dzień roku, a to znaczy, że będziemy tęsknić też w przyszłym i już zawsze.

Kolejny rok się kończy! To dziś świętujemy odejście starego roku i nadejście Nowego. Symbolem tego wydarzenia jest porzucanie przez nas starych, złych nawyków i zmiana ich na nowe, lepsze. Tradycja postanowień noworocznych jest bardzo stara, a ludzie od zawsze wierzyli, że jedna zmiana ciągnie za sobą kolejne. Właśnie z tego powodu obiecujemy sami sobie, że ilekroć nadejdzie Nowy Rok, zajdzie w nas zmiana na lepsze. Dzięki temu możemy sprawować kontrolę nad swoim zdrowiem i charakterem rozwijając się i stając się lepszymi ludźmi.

Ten szczególny czas warto poświęcić skupiając się na samym sobie. Różne są nasze charaktery i zachowania. Jedni z nas są bardziej czuli i otwarci, a inni są raczej cisi i zamknięci w sobie. Niektórzy z nas nie potrafią rozmawiać o swoich emocjach, wadach, zaletach, za to z łatwością obgadują innych i wytykają im błędy. Tak już jest, nie zmienimy tego, wypada nam to akceptować, ponieważ nikt nie jest idealny. Każdy z nas ma w sobie moc do wprowadzania zmian w swoim życiu i dlatego tak ważne jest skupianie się na samym sobie - kiedy pojmiemy, że problem tkwi w nas, a nie w innych, będziemy mogli ten czas spożytkować na wprowadzaniu zmian, zamiast na narzekanie na innych. Jeśli macie słabość do słodyczy - możecie ograniczyć ich spożycie; jeśli zazdrościcie innym rzeczy - możecie doceniać każdego dnia to, co już macie; jeśli zbyt łatwo się denerwujecie - możecie nauczyć się technik wyciszania i relaksu, itd.

Wierzymy w Was! Macie w sobie moc do zmiany Waszego życia, dacie radę! Zawsze możecie liczyć na wsparcie bliskich Wam osób, na rodzinę, terapeutów którzy wspomagają Was w rozwoju. Nikt z nas nie życzy Wam źle, a wręcz przeciwnie - chcemy dla Was jak najlepiej. Dlatego mamy nadzieję, że w nadchodzącym Nowym Roku odnajdziecie w sobie odwagę do przyznania się przed samym sobą do popełnianych błędów oraz że zawsze towarzyszyć Wam będzie chęć do zmieniania swojego życia na lepsze.

do góry