Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Chłopaki w kuchni

Chłopaki w kuchni

15 Czerwca 2021

Chłopaki w kuchni

Nasi koledzy nie wykręcają się od prac kuchennych. Z większą, czy mniejszą ochotą pełnią dyżury w kuchni, bo przecież musi być sprawiedliwy podział obowiązków. Zamiast nie przystającego do naszych czasów podziału prac na typowo kobiece i typowo męskie, nasi chłopcy po równo angażują się w przygotowania obiadków, a później do przysłowiowego mycia garnków.

W naszej kuchni wisi grafik dyżurów i każdy po kolei włączany jest we wszystkie kuchenne zajęcia. Może nie każdy w równym stopniu, ponieważ niektórzy z nas mają ograniczenia związane z niepełnosprawnością, ale nie pozwalamy, żeby czuł się pomijany, ma chociażby za zadanie zetrzeć blaty, albo pozamiatać podłogę.

Za dobrze wykonane zadanie, każdy nagradzany jest pochwałą i plusem w grafiku. Nie krytykujemy widząc niedociągnięcia, zachęcamy tym bardziej do pracy, bo przecież trening czyni mistrza. Musimy dbać, żeby chłopaki nie uciekali z kuchni i uwierzyli, że sporo prac, które postrzegane są przez niektórych jako babskie, są dla nich wykonalne i satysfakcjonujące. Po zakończonej pracy miło jest w czystej kuchni napić się z koleżankami i kolegami herbaty albo kawy, porozmawiać i pożartować.

Róża B., Ela O.

chłopaki1 chłopaki2

chłopaki3 

do góry