Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Spacer z przewodnikiem

Spacer z przewodnikiem

30 Czerwca 2021

Spacer z przewodnikiem

Mieszkamy w bardzo ładnym, zabytkowym i atrakcyjnym pod wieloma względami mieście. Za każdym razem, gdy wracamy z wycieczki i zbliżamy się do naszej Oleśnicy od strony Wrocławia, niezmiennie i z dużą przyjemnością podziwiamy szeroką panoramę miasta z jej charakterystycznymi wieżami. Trzeba przyznać, że lubimy naszą Oleśnicę i często mamy okazję odkrywać ją na nowo, odbywając spacery po mieście wspólnie z przewodnikiem.

Z zainteresowaniem wysłuchujemy się w opowiadania o zabytkach, historii i dniu dzisiejszym miasta. Ostatnio zwiedzaliśmy naszą miejscowość z panią przewodniczką, która oprócz oprowadzenia nas trasami największych zabytków, zwróciła naszą uwagę na oleśnickie murale. Kilka kolorowych obrazów na ścianach budynków przyciągnęło naszą uwagę do tego stopnia, że zatrzymywaliśmy się przed nimi na dłużej, podziwiając ich piękno i olbrzymi format.

Murale bardzo upiększają miasto i dodają mu uroku. Czekamy na więcej tego rodzaju prac, które wnoszą sporo radości i kolorytu w nasze oleśnickie życie.

Ania P., Róża B.

spacer1 spacer2

 

do góry