Fundusze Europejskie

Mam pomysł

16 Listopada 2021

Mam pomysł

Dziś na zajęciach czytelniczych wpadł nam do głowy pewien pomysł.  Najpierw obgadaliśmy go z naszymi terapeutami i innymi kolegami.
Pomysł się przyjął i przystąpiliśmy do działania. Na zajęciach czytelniczych napisaliśmy list, a na komputerowych wybraliśmy zdjęcia - dalej poczytajcie sami.

Oleśnica, 16.11.2021
Witajcie!
Dzisiaj, kiedy są telefony, komputery i Internet, pisanie listów stało się trochę niemodne, dlatego postanowiliśmy napisać prawdziwy list.
Jesteśmy uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy, zupełnie tak jak Wy, a wcale się nie znamy. Nasza Oleśnica leży w woj. dolnośląskim około 30 kilometrów od Wrocławia i około 400 km od Waszej Oleśnicy.
Grzesiek, Ania, Zosia, Szymon, Piotrek, Lidka, Ela, Michał, Maciek to imiona tylko kilkorga z nas, ale w ośrodku przebywa 48 osób.
Podczas codziennych zajęć uczymy się pracować i żyć - chyba podobnie jak Wy. Uczestniczymy również w treningach: budżetowym, higienicznym, kulinarnym, spędzania czasu wolnego, a także w zajęciach plastycznych, teatralnych, rehabilitacyjno - sportowych, czytelniczych i muzycznych. Organizujemy spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, zabawy, wyjazdy i wycieczki, dzięki którym poznajemy codzienne życie i możemy sprawdzić swoje umiejętności w nowych warunkach.
Ciągle poszukujemy nowych kolegów i przyjaciół, by dzielić się z nimi swoimi troskami i radościami, dlatego postanowiliśmy do Was napisać. Wysyłamy Wam kilka zdjęć z naszych codziennych zajęć, abyście mogli nas zobaczyć. Będzie nam bardzo miło jeśli zechcecie odpisać na nasz list, a może kiedyś uda nam się nawet spotkać na jakiejś wycieczce?
Przesyłamy Wam gorące pozdrowienia i żółwiki.
Róża, Iza, Przemek i inni.

Do listu dołączyliśmy kilkanaście naszych wspólnych fotografii, pocztówkę okolicznościową z okazji Dnia Pracownika Socjalnego i wysłaliśmy, teraz czekamy na odpowiedź. Zobaczymy co z tego wyniknie.

 

do góry