Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Mistrzowie w układaniu puzzli

Mistrzowie w układaniu puzzli

23 Lutego 2021

Mistrzowie w układaniu puzzli

Jedną z ulubionych form spędzania przez nas czasu wolnego jest układanie puzzli. Mariusz, Michał, Piotr i Tomek są mistrzami w tej dziedzinie. Dla nich ułożenie obrazu z 1500 elementów, to nie problem, szczególnie jak razem przystąpią do pracy. Stanowią zgrany zespół i tak świetnie układa się ich współpraca, że mogą porozumiewać się bez słów.

Często do naszych mistrzów dołączają inni uczestnicy i wszyscy cierpliwie kończą zadanie, ciesząc się z efektu końcowego, czyli gotowego obrazka.
Układanie puzzli poza tym to świetny trening na rozwijanie wyobraźni przestrzennej i koncentracji, ćwiczy pamięć i zdolności manualne. Czasami to dobry pomysł na poznanie naszego kraju i innych stron świata, na zapoznanie się z bogactwem przyrody. Wystarczy dobrać interesujące nas puzzle aby dobrze się bawić, rozwijać zmysły i uczyć się sporo o otaczającym świecie.
Niektórzy z nas układają puzzle na komputerze. W Internecie można wyszukać różnego rodzaju gry, przypominające układanie puzzli, ale o wiele ciekawsze, wymagające i inspirujące jest ich ręczne układanie w klasycznej formie. Zawsze po ułożeniu obrazka można go zawiesić na ścianie i udekorować nim własny pokój. Więc zamiast spędzać czas przed komputerem i wpatrywać się w ekran monitora, polecamy wszystkim tradycyjny sposób układania.
W najbliższym czasie postaramy się zorganizować zawody w układaniu puzzli na czas.
Piotr O., Michał Ł.

 puzzle

do góry