Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Spacery sposobem na zdrowie

Spacery sposobem na zdrowie

10 Marca 2021

Spacery sposobem na zdrowie

W każdy pogodny dzień odbywamy spacery po naszym mieście i okolicy. Doskonale nam wiadomo, że świeże powietrze i wysiłek fizyczny to idealny przepis na dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. Poza tym lubimy nasze piesze wędrówki w zgranym zespole chodziarzy, którym nie straszna jest zmienna pogoda, nierówności terenu i wiele kroków do przebycia.

spacery1 spacer2

Chodzenie jest najprostszą aktywnością, nie wymaga specjalistycznego przygotowania i sprzętu, dlatego każdy, o ile nie ma przeciwwskazań lekarskich, może chodzić nawet na długie, parokilometrowe spacery. Regularne chodzenie pomaga w dotlenieniu organizmu, wpływa bardzo korzystnie na układ krążenia oraz na rozluźnienie mięśni i stawów. Systematycznie spacerując poprawiamy wydolność całego organizmu. Grupa naszych chodziarzy bez zadyszki pokonuje szybkim marszem nawet dłuższe trasy.

spacery3 spacery4

Dzięki spacerom poznajemy lepiej nasze miasto i jego okolice. Każdy z nas, po kolei, wybiera trasę pieszej wycieczki i z wielką ochotą ruszamy wyznaczoną trasą. Lubimy odkrywać miejsca o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia, często są to urocze zakątki miejskich uliczek, innym razem rozległe przestrzenie z których roztacza się piękna panorama Oleśnicy.
Spacerowanie powinno być stałym elementem naszego życia, nie da się przecenić korzyści z niego płynących, więc wszystkich zachęcamy - dołączcie do nas!

Piotr W., Szymon T.

do góry