Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Święto Kobiet okazją do wystawy

Święto Kobiet okazją do wystawy

8 Marca 2021

Święto Kobiet okazją do wystawy

Niecodzienną wystawę można było oglądać 8 marca w oknach naszego ośrodka przy ulicy Kościelnej 3. Mieliśmy problem z ustaleniem tytułu wystawy, ale ten rozwiązał się sam! Kobieta w oknie - w czasie pandemii - to najlepsze miejsce na wystawę i dobre uzasadnienie dla jej nazwy.

święto kobiet1 święto kobiet 2

Prace wykonane przez uczestników, częściowo w domu i z pomocą osób bliskich, w okresie zawieszenia działalności Środowiskowego Domu Samopomocy z powodu zagrożenia koronawirusem COVID - 19, a dokończone już po wznowieniu działalności, mogliśmy zaprezentować publiczne.
Dzień Kobiet był doskonałą okazją aby pochwalić się wykonanymi pracami. Swoje prace prezentowali: Asia, Anki, Iza, Dorota, Zosia, Piotr, Grzegorz.

święto kobiet 3 święto kobiet4

Mówią, że sztuka rodzi się w bólach, może to i prawda. W powstawaniu naszych małych dzieł pomagały nam w domach mamy a pani Róża dostarczała materiały, udzielała rad, wskazówek i wsparcia przez telefon. Jak tylko pogoda się ustabilizuje, będzie sucho i bezdeszczowo, ponownie w oknach ŚDS na Kościelnej wystawimy nasze prace. Zapraszamy więc do oglądania wystawy.
Na obrazach widzimy kobiety z fantazyjnymi fryzurami. Ciekawe jest to, że każdy obraz przedstawiał jedną i tą samą kobietę, ale każdy był inny. Taki efekt uzyskaliśmy dzięki pomysłowi pani Róży, by każdą z prac wykonać inną techniką. Wykorzystaliśmy papier, bibułę, guziki, wełnę, materiały obiciowe, farby do malowania na szkle. Zastosowanie różnych technik pozwoliło pokazać wszystkim, że „kobieta zmienną jest”…

 

 

do góry