Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Święto Kobiet okazją do wystawy

Święto Kobiet okazją do wystawy

26 Kwietnia 2021

Niecodzienną wystawę można było oglądać 8 marca w oknach naszego ośrodka przy ulicy Kościelnej 3. Mieliśmy problem z ustaleniem tytułu wystawy, ale ten rozwiązał się sam! Kobieta w oknie - w czasie pandemii, to najlepsze miejsce na wystawę i dobre uzasadnienie dla jej nazwy.
Prace wykonane przez uczestników, częściowo w domu i z pomocą osób bliskich, w okresie zawieszenia działalności Środowiskowego Domu Samopomocy z powodu zagrożenia koronawirusem COVID 19, a dokończone już po wznowieniu działalności, mogliśmy zaprezentować publiczne. Dzień Kobiet był doskonałą okazją aby pochwalić się wykonanymi pracami. Swoje prace prezentowali: Asia, Anki, Iza, Dorota, Zosia, Piotr, Grzegorz.
Obrazy przedstawiały kobietę z fantazyjnymi fryzurami. Ciekawe jest to, że każdy obraz przedstawiał jedną i tę samą kobietę, ale każdy był inny. Taki efekt uzyskaliśmy dzięki pomysłowi pani Róży by każdą z prac wykonać inną techniką. Wykorzystaliśmy papier, bibułę, guziki, wełnę, materiały obiciowe, farby do malowania na szkle. Zastosowane różne techniki pozwoliły pokazać wszystkim, że „kobieta zmienną jest”… Mówią, że sztuka rodzi się w bólach, może to i prawda. W powstawaniu naszych małych dzieł pomagały nam w domach mamy a pani Róża dostarczała materiały, udzielała rad, wskazówek i wsparcia przez telefon. Jak tylko pogoda się ustabilizuje, będzie sucho i bezdeszczowo, ponownie w oknach ŚDS na Kościelnej wystawimy nasze prace. Zapraszamy więc do oglądania wystawy.

 

praca1praca2

praca3praca4

praca5

do góry