Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Obchodzimy urodziny

Obchodzimy urodziny

12 Maja 2021

Obchodzimy urodziny


W naszej placówce uroczyście obchodzimy urodziny każdego uczestnika. W tym wyjątkowym dla solenizanta dniu, wszyscy starają się być dla niego wyjątkowo uprzejmi i mili. Zbieramy się na dużej sali, żeby w radosnej atmosferze zaśpiewać Sto lat, złożyć życzenia: zdrowia, radości i tak ogólnie wszystkiego najlepszego!

Oczywiście solenizantowi wręczamy prezent, który wcześniej został zakupiony specjalnie z myślą o nim. Mamy zasadę, że prezenty muszą być funkcjonalne i ładne; czasami są to kosmetyki, plecaczki, czy bidony przydatne podczas wycieczek. Następnym programem urodzinowego dnia jest słodki poczęstunek od solenizanta, czyli ciasta, cukierki i napoje.

Świętując w gronie przyjaciół, czy rodziny nie zastanawiamy się, skąd wzięła się urodzinowa tradycja. Najwcześniejsze obrządki urodzinowe sięgają czasów przed powstaniem chrześcijaństwa. Miały odpędzić złe duchy, które jak wierzono, nawiedzały solenizanta w dniu jego urodzin. Rodzina i przyjaciele zbierali się wokół i hałasując radośnie starali się odstraszyć złe moce i aby wzmóc pozytywną energię składano życzenia i wręczano kwiaty.

Podoba się nam taka tradycja, która daje możliwość radosnego świętowania i podtrzymywania przyjaźni.

Róża B., Przemek L.

urodziny1 urodziny2

urodziny3

 

do góry