Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Trening umiejętności praktycznych - domowe sposoby na kurz

Trening umiejętności praktycznych - domowe sposoby na kurz

28 Stycznia 2022

Domowe sposoby na kurz

Zanim rozpoczniesz proces sprzątania, koniecznie otwórz okna. W trakcie prac kurz nie będzie krążył po mieszkaniu i opadał na meble. Okres od wiosny do jesieni to czas, kiedy śmiało możesz wystawiać pościel na powietrze, kiedy wyjrzy słońce.
Zimą należy wietrzyć ją w trakcie mrozów. To domowe sposoby na kurz i pozbycie się roztoczy. Zadbaj także o wentylację - jest najprostszym orężem w walce z kurzem i wilgocią utrzymującą się w powietrzu.

Zaczynaj od góry

Pierwszą i najważniejszą zasadą pozbywania się kurzu jest to, że czyszczenie zawsze należy zaczynać od góry. Musisz zaczynać sprzątanie od najwyższych elementów i sprzątać warstwowo. Jeśli robisz inaczej - trącasz kurz na wyczyszczone już miejsca, przez co musisz odkurzyć jeszcze raz.
Masz w domu dywany, czy wolisz podłogi wykończone panelami, drewnem lub płytkami ceramicznymi? W dywanach i wykładzinach zbiera się najwięcej kurzu, wszelkich pyłów, a tym samych roztoczy, co zdecydowanie utrudnia sprzątanie. Jeśli jesteś wielbicielem dywanów i nie wyobrażasz sobie domu bez nich - trzep je na powietrzu zamiast odkurzać w domu.

 

do góry