Fundusze Europejskie
Strona główna/Zajęcia w domu/Poradnictwo psychologiczne

Poradnictwo psychologiczne

Znaleziono wiadomości: 21.

 • Zajęcia socjoterapeutyczne - Najlepsze życie to życie wśród innych! 2021-05-13

  Zajęcia socjoterapeutyczne - Najlepsze życie to życie wśród innych!

  Kochani, wszystko wskazuje na to, że kończy się czas izolacji i niebawem się zobaczymy! W związku z tym, dziś chciałabym przypomnieć Wam co daje nam funkcjonowanie wśród innych. Człowiek jest istotą społeczną i ma wielką skłonność do działań grupowych w towarzystwie innych ludzi.

 • Zajęcia socjoterapeutyczne - Jak budować dobre relacje z innymi? 2021-05-11

  Zajęcia socjoterapeutyczne - Jak budować dobre relacje z innymi?

  Bycie w relacji z drugim człowiekiem to nie tylko jedna z naszych podstawowych potrzeb, ale również ważny element w każdej płaszczyźnie życia: partnerskiej, rodzinnej, osobistej, towarzyskiej. Dobre i wspierające relacje z innymi ludźmi sprawiają, że nasze życie staje się bardziej satysfakcjonujące i szczęśliwe.

 • 2021-05-05

  Czy Ty rozpoznajesz w sobie patriotę?

  Cechami patrioty jest umiłowanie własnej ojczyzny i narodu oraz szacunek dla swoich przodków. Może być ono realizowane poprzez kultywowanie tradycji i obrzędów, obchodzenie świąt i rocznic, oddawanie czci bohaterom narodowym oraz sławnym osobistościom zasłużonym dla kraju, a także kultywowanie pamięci o nich.

 • 2021-04-14

  Smutek...tak często go ukrywamy...

  Smutek jest jednym z podstawowych stanów emocjonalnych, podobnie jak radość, strach i złość. Wiążemy go z poczuciem przygnębienia, brakiem chęci do podejmowania aktywności, wycofaniem się z życia społecznego. Kiedy go doświadczamy, towarzyszy zwykle temu wiele nieprzyjemnych odczuć, więc naturalnym wydaje się być dążenie do unikania go. Jednak, żeby móc powiedzieć o równowadze wewnętrznej, trzeba doświadczać pełnego

 • 2021-04-07

  Tęsknota - jak sobie z nią radzić?

  Docierają do nas sygnały, że troszeczkę się już za nami stęskniliście. Nam również Was brakuje. Izolacja powoduje, że rodzi się w nas właśnie takie odczucie. A czym tak naprawdę jest tęsknota? Tęsknota pojawia się, gdy odczuwamy brak bliskich osób u swego boku. Może ona też wcale nie dotyczyć ludzi, ale sytuacji i miejsc. Ogarnia nas przecież, na przykład tęsknota za domem, gdy długo przebywamy poza nim. Jak oswoić

 • Zajęcia socjoterapeutyczne - Pięć powodów - dlaczego warto dbać o swój wygląd? 2021-02-04

  Zajęcia socjoterapeutyczne - Pięć powodów - dlaczego warto dbać o swój wygląd?

  Dbanie o wygląd zewnętrzny to nie tylko markowe ubrania, kosmetyki z najwyższej półki czy dodatki światowej sławy projektantów. To przede wszystkim akceptowanie siebie, Dlaczego jednak warto dbać o wygląd zewnętrzny? Poznaj 5 sposobów.

 • 2021-01-27

  Poradnictwo psychologiczne - Ja to potrafię cz. XXI

  Wybierz prawidłową figurę spośród sześciu ponumerowanych.

 • Zajęcia socjoterapeutyczna - Jak radzić sobie z krytyką? 2021-01-27

  Zajęcia socjoterapeutyczna - Jak radzić sobie z krytyką?

  Zacznijmy od tego, dlaczego tak trudno ją znieść? Głównie dlatego, że każda krytyka niesie ze sobą przeżywanie emocji, takich jak przykrość, złość, niepokój, wstyd, zmieszanie, itp., a my tak bardzo boimy się trudnych uczuć.

 • 2021-01-15

  Poradnictwo psychologiczne - JA TO POTRAFIĘ (cz. XVIII)

  Iloma szczegółami różnią się obrazki. Odgadnij i napisz.  

 • Zajęcia socjoterapeutyczne - Lista marzeń 2021-01-14

  Zajęcia socjoterapeutyczne - Lista marzeń

  Co chcielibyście zrobić, zobaczyć, mieć, przeżyć w swoim życiu? Jakie macie marzenia? Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym? Czy wiecie, że ludzie, którzy przeznaczają sporo czasu na marzenia, które są dla nich ważne, są zazwyczaj szczęśliwsi i zdrowsi niż ci, którzy tego nie robią?

do góry