Fundusze Europejskie
Strona główna/Zajęcia w domu/Zajęcia logopedyczne, komunikacyjne

Zajęcia logopedyczne, komunikacyjne

Znaleziono wiadomości: 27.

 • Ton głosu. Ćwiczenia 2021-12-27

  Ton głosu. Ćwiczenia

  Głos pełni równie ważną rolę jak gesty czy sposób poruszania się. To on w ogromnym stopniu pomaga nam wyrażać emocje. Słowo mówione najlepiej trafia do słuchacza, gdy wiemy, co chcemy wyrazić. Zastanów się więc: Jaki cel chcę osiągnąć? Jakie przekazać emocje? Jeśli sobie to uświadomimy, tak samo zabrzmi także nasz głos. Nie wierzysz? Wypowiedz krótkie zdanie: Za 15 minut podaję obiad- zrób przy tym surową minę.

 • Skąd wzięła się tradycja ubierania choinki na Boże Narodzenie 2021-12-22

  Skąd wzięła się tradycja ubierania choinki na Boże Narodzenie

  Dowiedz się już teraz, skąd wzięła się tradycja ubierania świątecznego drzewka...

 • Aktywności świąteczne rozwijające mowę cz.II 2021-12-22

  Aktywności świąteczne rozwijające mowę cz.II

  Nie chcemy Was ciągnąć za język...

 • 2021-05-13

  Terapia logopedyczna - Propozycje zabaw usprawniających motorykę małą

  Czym jest motoryka? Motoryka to zdolność do wykonywania ruchów. Wyróżniamy motorykę dużą i małą. Motoryka duża dotyczy ruchów całego ciała np. bieganie, skoki przez skakankę, pływanie, gra w piłkę nożną, jazda na rowerze.

 • Terapia logopedyczna - Bajka logopedyczna - Raźny źrebak
2021-05-11

  Terapia logopedyczna - Bajka logopedyczna - Raźny źrebak

  Dzisiaj proponuję Wam ćwiczenia, których celem jest podniesienie sprawności narządów artykulacyjnych i utrwalenie prawidłowej wymowy głoski /ź/. Zachęcam do przeczytania bajki. Uważnie wykonajcie polecenia umieszczone w nawiasach.

 • 2021-05-05

  Piszemy "w powietrzu"

  Dziś proponuję Wam ćwiczenia logopedyczne w formie zabawy. Wejdźcie proszę w zamieszczony poniżej link: https://wordwall.net/pl/resource/2152403/zajęcia-korekcyjno-kompensacyjne-klasa-i-ii/ćwiczenia  Zakręćcie kołem, zobaczcie na jaką literę wypadnie i wymyślcie zaczynające się na nią słowo. Wymówcie je głośno i wyraźnie. Następnie, narysujcie palcem w powietrzu każdą literę tego słowa lub obrazek, który będzie je

 • 2021-05-05

  Magiczne słowa: proszę, przepraszam, dziękuję

  Waszym zadaniem będzie odpowiedzenie sobie na pytanie: Kogo i o co najczęściej prosicie? Kogo i za co najczęściej przepraszacie? Komu i za co najczęściej dziękujecie?

 • 2021-04-29

  Głoska "s"

  Dzisiaj proponuję Wam kolejne ćwiczenia z głoską "s". Zapiszcie na kartce rozwiązania rebusów:

 • 2021-04-29

  Kontrolowanie emocji

  Radzenie sobie z emocjami zajmuje ważne miejsce wśród umiejętności współżycia z ludźmi. Jak panować nad emocjami? Czy kontroli emocji można się nauczyć? Otóż tak,  wymaga to jedynie określonych „sztuczek”. Człowiek, który rozumie swoje emocje, rozumie i emocje innych.

 • 2021-04-29

  Słowniczek zajęciowy - głoska [s]

  Zebrany materiał słowny do ćwiczenia głoski [s] w słowach, połączeniach wyrazowych oraz zdaniach. W ten sposób popracujesz nad prawidłową wymową tej głoski. Przeczytaj podane wyrazy, wybierz przynajmniej trzy i narysuj ich obrazki.

do góry